2023.05 galima teikti APVA paraiškas

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiandien skelbia kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti nuosavas saulės elektrines savo namų ūkiuose. Tam iš Europos Sąjungos fondų skirta 29,9 mln. eurų.
„Tikimės pagerinti rekordą – gauti ne 3 tūkst. gyventojų paraiškų per parą, kaip buvo su praėjusiu kvietimu, o sulaukti dar dvigubai tiek. Norime, jog netolimoje ateityje kas trečias namų ūkis „įdarbintų“ saulę savo elektros reikmėms”, – sakė APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.
Paraiškas galima teikti iki liepos 31 dienos per informacinę sistemą APVIS. Paraiškų pateikimo terminas nebus vertinamas, t.y. nesvarbu, ar prašymas yra pateiktas pirmą ar paskutinę kvietimo dieną.
Paramos dydis įsirengus pilną komplektą (saulės modulius ir inverterį) yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o paramos dydis įsirengus tik saulės modulius yra 242,92 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.
Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti beveik 3 230 eurų.
Paraiškos bus vertinamos pagal du kriterijus: saulės elektrinės įrengimo būdą ir jos galią. Aukštesnis balas bus skiriamas ant pastato įrengtoms arba į jį integruotoms elektrinėms ir kurių galia neviršija 5 kW. Žemesnis balas – ant žemės įrengtoms elektrinėms ir kurių galingumas yra daugiau kaip 5 kW bet ne daugiau kaip 10 kW.
„Džiaugiamės, jog saulės energetika taip sparčiai žengia į priekį. Šiuo metu turime beveik 20 tūkst. gaminančių vartotojų – tai kone tiek, kiek gyventojų turi Ukmergė ar Tauragė. Belieka siekti didžiųjų miestų gyventojų skaičiaus”, – akcentavo Jonas Balkevičius.
Žaliosios energetikos plėtra yra vienas iš Vyriausybės prioritetų. Ši finansinio skatinimo priemonė atsirado siekiant sukurti galimybes patiems energijos vartotojams pasigaminti savo poreikiams reikalingą elektros energiją ir sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių energijos sąskaitų.

Parašykite komentarą

Scroll to Top